AJAN POLSKA podwójnym laureatem
Innowacyjna Głowica 3D 3Gen firmy Ajan Polska zdobyła nie tylko Złoty Medal MTP, ale także nagrodę Złoty Medal Wybór Konsumentów. Co wyróżnia ją na rynku?
"Na targach ITM INDUSTRY EUROPE jesteśmy obecni prawie od początku istnienia spółki czyli od 2009 r. Postrzegamy to wydarzenie jako bardzo owocne i nie omieszkamy być w przyszłym roku. W tej edycji prezentujemy naszą wypalarkę plazmową, która jest wyposażona w głowicę 3D nowej generacji. Ten produkt został nagrodzony Złotym Medalem MTP pod kątem innowacyjności. Otrzymał także Złoty Medal Wybór Konsumentów. Jest bardzo unikatowy w swojej budowie, to narzędzie można dostosować do potrzeb klienta, który może wybierać pomiędzy palnikiem plazmowym a palnikiem gazowym. Innowacyjność tego produktu to także brak ograniczenia obrotu kąta. Dodatkowo wyróżnia ją czujnik wysokości, dzięki temu głowica monitoruje odstęp od blachy" - mówi Marcin Rybicki, właściciel AJAN POLSKA.
Przecinarka plazmowo-gazowa AJAN SHP460 w Legnicy
W Legnickim oddziale firmy KGHM ZANAM S.A. została wdrożona kolejna przecinarka plazmowo-gazowa pracująca w technologii SHP460 wyprodukowana przez firmę AJAN. Polski oddział AJAN POLSKA z siedzibą w Jaworze skutecznie wywalczył kontrakt na dostawę maszyny pracującej na obszarze 3500 × 12 000 mm. Urządzenie to posiada dwie głowice o mocy 260A każda z możliwością połączenia ich mocy na głównym suporcie i uzyskania maksymalnego napięcia 460 A. Na tym samym suporcie widnieje również najnowsza głowica 3D, która swoją premierę miała na targach STOM 2017 w Kielcach. Użytkownik zdecydował się również na dwa palniki gazowe oraz pełny system filtrujący oparty o dwa filtry z rodziny AJF16.
Innowacja, która się opłaca - Mostostal Kielce S.A.
Mostostal Kielce SA to znana firma produkująca konstrukcje stalowe. Niedawno w zakładzie wdrożono przecinarkę plazmowo-gazową, w której zastosowano najnowsze rozwiązania oferowane przez firmę Ajan. Obszar roboczy tego urządzenia może nie jest tak imponujący jak w Vistal Offshore SA lub Montex Shipyard Sp. z o.o., ale wymiar 3000 x 24 000 mm robi wrażenie.
Największa przecinarka gazowo-plazmowa w Polsce
W gdyńskiej firmie Vistal Offshore SA została wdrożona największa przecinarka gazowo-plazmowa w Polsce wykonana przez firmę Ajan. Tym samym przecinarka w firmie Demarko w Świętochłowicach zeszła na drugie miejsce w hierarchii AEP. Obszar roboczy nowego giganta wynosi aż 3500 x 40 000 mm. Urządzenie jest wyposażone w dwa portale: pierwszy ze źródłem plazmowym o mocy 260 A, z głowicą 3D+, dwoma palnikami gazowymi (umożliwia cięcie blach o grubości do 200 mm), drugi również ze źródłem plazmowym o mocy 260 A i z jednym planikiem gazowym.
Jak cztery palniki na dwóch portalach podniosą Twoją efektywność?
Mija już sześć lat od chwili, kiedy dwóch przyjaciół, Marcin Rybicki i Łukasz Zawada, postanowiło wprowadzić na polski rynek nikomu tu nieznanego tureckiego producenta maszyn do obróbki termicznej – firmę AJAN. Od tego czasu wspólnie rewolucjonizują cięcie termiczne w Polsce, wprowadzając na nasz rynek coraz to nowe rozwiązania – najnowszym jest nagrodzona Złotym Medalem MTP przecinarka SHP460®.
Złoty medal MTP Poznań 2015 w kategorii Innowacja
Mija już sześć lat od chwili, kiedy dwóch przyjaciół, Marcin Rybicki i Łukasz Zawada, postanowiło wprowadzić na polski rynek nikomu tu nieznanego tureckiego producenta maszyn do obróbki termicznej, firmę AJAN. Od tego czasu wspólnie rewolucjonizują cięcie termiczne w Polsce, wprowadzając na nasz rynek coraz to nowe rozwiązania - najnowszym jest nagrodzona Złotym Medalem MTP przecinarka SHP460.
Większa moc dla stoczni
Rynkowa oferta przecinarek plazmowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy przedsiębiorca, który chce zainwestować w tego typu maszynę, na pewno znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb swojego zakładu. Co jednak w sytuacji, gdy firma ma zapotrzebowanie na urządzenie do cięcia materiałów o grubości przekraczającej przyjęte dla tradycyjnych przecinarek plazmowych standardy?
Jaką wybrać przecinarkę plazmową ?
Technologia cięcia plazmowego funkcjonuje w przemyśle od wielu dekad. Rozwija się w kierunku pełnej automatyzacji procesu i doskonalenia jakości ciętych materiałów przy zwiększeniu prędkości cięcia. Nowe opcje i funkcje, w które wyposażane są maszyny plazmowe, mają ułatwić pracę operatorowi i zminimalizować ryzyko popełnienia przez niego błędów. Optymalizuje się również koszty i czas cięcia oraz żywotności materiałów eksploatacyjnych. Co przyniosą kolejne lata badań i prac nad doskonaleniem technologii plazmowej? Narazie nie wiadomo.
Warto bliżej przyjrzeć się temu, co aktualnie oferują producenci. Czy producenci urządzeń plazmowych mogą nas czymś jeszcze zaskoczyć?
W ciągu niecałych czterech lat sprzedanych 100 maszyn
Firma AEP w ciągu niecałych czterech lat obecności na polskim rynku przecinarek plazmowych i gazowych może pochwalić się dużym sukcesem – sprzedała właśnie setną maszynę.
Firma AEP rozpoczęła swoją działalność w Polsce w połowie 2009 r. na targach Mach Tool w Poznaniu. Wtedy to zaprezentowaliśmy polskim odbiorcom maszyny nikomu wówczas nieznanej tureckiej firmy AJAN – producenta wycinarek plazmowych i gazowych, której jesteśmy polskim oddziałem.
W pogoni za wydajnością
Można stwierdzić, że firma AEP, pomimo stosunkowo krótkiej, bo zaledwie dwuipółletniej działalności, na dobre zakorzeniła się na polskim rynku maszyn do cięcia stali. Ten polski przedstawiciel tureckiej firmy AJAN zamontował na terenie całego kraju już kilkadziesiąt przecinarek - i raczej nie powiedział jeszcze w tej sprawie ostatniego słowa.
Stalmet i DAN-Stal potwierdzają jakość maszyn AJAN
Kupując przecinarkę plazmową, przedsiębiorca zwraca uwagę na szereg czynników. O roli odpowiednich szkoleń, przydatnych funkcjach i zwiększonych możliwościach technicznych rozmawiamy z Jackiem Kaczmarkiem, właścicielem firmy Stalmet z Nekli, oraz Danielem Tomaszewskim, właścicielem firmy DAN-Stal z Elbląga.
Janusz Kiedrowski - cięcie na eksport
Firma ZPUH Janusz Kiedrowski to nieformalny polski lider w przemyśle produkcji kontenerów. Firma produkuje ponad 7000 kontenerów rocznie, z czego ok. 5000 jest przeznaczonych na eksport do krajów skandynawskich. Przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija – niedawno wybudowano tu nową halę o powierzchni ponad 3000 m², którą wyposażono w nowoczesny sprzęt: automatyczne stanowisko spawalnicze, prasę krawędziową oraz wypalarkę plazmową SHP260 firmy AJAN.
Polska ma potencjał - wywiad z Nihatem Cinarli
Na polskim rynku maszyn do cięcia termicznego, do niedawna zdominowanym przez rodzimych producentów, coraz silniejszą pozycję uzyskują urządzenia „Made in Turkey”. Pojawienie się tych firm wywołuje gorące dyskusje w polskim przemyśle stalowym. O stereotypach, konkurencji i szansach na duże rynkowe zmiany z Nihatem Cinarli, export managerem tureckiej firmy Ajan, rozmawia Anna Pojda.