Przecinarka plazmowa AJAN SHP460 to nowoczesne urządzenie wykorzystujące dobrze znane na polskim rynku dwa źródła SHP260, które mogą pracować na jednym palniku, używając mocy 460 A. Daje to bardzo dobre rezultaty cięcia, szczególnie w przypadku grubych stali nierdzewnych, kwasoodpornych, trudno ścieralnych lub aluminiowych, a także takich, które nie mogą być cięte inną technologią (palniki gazowe) z uwagi na wysoką temperaturę topnienia.
Drugim zastosowaniem tak mocnego źródła jest cięcie z wykorzystaniem głowicy 3D do ukosowania blach i rur. Podczas cięcia tą technologią dochodzi do wydłużenia ścieżki cięcia (średnio około 400/o przy wychyleniu głowicy 3D pod kątem 45°). Źródło o mocy 260 A dawało maksymalny zakres cięcia ścianki o grubości 30 mm pod kątem 45°. W tym przypadku zakres ten został zwiększony do 55 mm pod pełnym wychyleniem głowicy 3D.
Kolejną ogromną zaletą takiego rozwiązania jest wykorzystywanie dwóch palników jednocześnie podczas wypalania arkuszy blach do grubości 40 mm (z przebiciem). Dla zdecydowanej większości firm stosowanie 400 A i więcej jest potrzebne sporadycznie. W tym czasie jest możliwość tzw. ,,łączenia" źródeł w jeden palnik, natomiast przy pozostałej produkcji mamy możliwość wykorzystywania dwóch źródeł. Dla tych firm jest to realne zwiększenie produkcji w czasie rzeczywistym. Wydajności maszyny nie zwiększają bowiem szybkie przejazdy jałowe (jak to niektóre firmy określają), których podczas rozkroju arkusza jest zaledwie kilka procent całego czasu, tylko wycinanie dwóch detali w tym samym czasie. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już dwie firmy w Polsce. Są to ARGO Sp. z o.o. z Białegostoku oraz Mostostal Kielce S.A.
Konfiguracja tej maszyny to przykład przecinarki, która w przeciągu miesiąca jest w stanie przerobić kilkaset ton stali. To dwuportalowa wypalarka o stole roboczym 3000 x 24 OOO mm wraz z systemem filtrowentylacji, która na jednym portalu ma dwa palniki plazmowe o mocy 260 A (z możliwością uzyskania 460 A) oraz głowicą 3D. Drugi most to dwa palniki tlenowo-gazowe, które mają naszą najnowszą opcję, nigdzie wcześniej nieprezentowaną, tj. drugą głowicę 3D do cięcia gazowego. To kolejna przewaga i krok przed konkurencją, ponieważ w jednym czasie możemy wykonywać produkcję, wypalając dwoma palnikami plazmowymi (bądź jednym do 460 A) oraz dwoma gazowymi, ale i jednocześnie jesteśmy w stanie fazować detale głowicami 3D w obu technologiach.
Biorąc pod uwagę mocno konkurencyjną cenę naszych urządzeń, niskie koszty eksploatacyjne maszyny, a także sprawnie i dobrze działający serwis, możemy stwierdzić, że staliśmy się liderami w dostarczaniu maszyn oszczędzających firmom czas oraz koszty podczas wypalania detali.
Idąc w stronę indywidualnych wymagań naszego rynku, fwprowadziliśmy na rynek przecinarki plazmowa-gazowe o coraz bardziej zaawansowanej konfiguracji. To więcej niż wciąż bardzo popularne przecinarki dwuportalowe - obecnie wdrażamy maszyny, gdzie na obu portalach znajdują się dwa źródła plazmowe. Daje to możliwość faktycznego zwiększenia produkcji firmom, w których przecinarka plazmowa to kluczowa maszyna, często pracująca na 3 zmiany, a jej nieprzewidziany i niezaplanowany przestój choćby na kilka godzin stwarza ogromne problemy (przestój pozostałych prac związanych z obróbką wyciętych detali) i straty finansowe.
Mając w swoim parku maszynowym dwuportalową przecinarkę plazmowa-gazową z dwoma źródłami plazmowymi, łatwo można sobie wyobrazić bardzo szybki proces produkcji. W dwóch częściach stołu możemy jednocześnie wypalać arkusze blach o różnych grubościach technologią plazmową lub tlenowo-gazową. Gotowe detale schodzą ze stołu w mgnieniu oka. Co więcej, nawet podczas problemu z jednym z portali drugi wciąż jest w stanie pracować na 100%, nie zatrzymując produkcji. Takie rozwiązania wdrożyliśmy już u kilkunastu z prawie 200 klientów w Polsce, a maszyny tego typu pracują m.in.: Vistal S.A., Metalbark Sp. z o.o., Hyżyk Sp. z o.o., ZUT Badura, Demarko, Gafako Sp. z o.o., Elmonter, Mostostal Słupca Sp. z o.o., Mostostal Kielce S.A., Montex Shipyard Sp. z o.o.